StavbaZahrada

Aku řada 20 V Fast Power značky Fieldmann – jeden typ baterie a k němu komplexní systém náčiní pro všechny příležitosti

Ať už jsou vaše hobby nebo povinnosti více zaměřené na údržbu zahrady, prořezávky sadu nebo třeba práci v dílně, 35 produktů akumulátorové řady 20 V Fast Power české značky Fieldmann dává možnost si kombinaci strojů navolit tak, aby zcela pokryla vaše potřeby.

Prvotní ostych, který panoval před několika lety, je dávno minulostí a akumulátorové nástroje již staly nedílnou součástí péče o zahradu a vybavení dílny. Prokázaly svou funkčnost a přesvědčily nejednoho zkušeného kutila a zahrádkáře. Aku vybavení má celou řadu výhod. Z těch základních vypíchněme absenci překážejících kabelů a nutnost pohybovat se v dosahu elektrické zásuvky, nižší ekologický dopad díky absenci spalin z benzinového spalování a celkově výrazně menší provozní náklady.

Aku nástroje jsou také méně „bariérové“ nebo, chcete-li, uživatelsky náročné. Při jejich používání naprosto odpadá nutnost znalosti technických výrazů, jako je sytič nebo startér. Prostě jen zasunete akumulátor a přístroj stisknutím tlačítka aktivujete. S aku programem 20 V Fast Power značky Fieldmann také rádi zapomenete na každoroční otravné zazimování benzinových nástrojů a zbavování se pohonné hmoty v nádrži, aby benzin přes zimu nezvodnatěl.

Doby, kdy baterie rychle ztrácely životnost nebo trpěly tzv. paměťovým efektem, jsou již minulostí. Díky moderním lithium-iontovým článkům v akumulátorech nástroje již netrpí dřívějšími neduhy, jsou neustále připravené ve 100% kondici a ani při dlouhodobém používání akumulátory neztrácejí své vlastnosti. Baterie řady 20 V Fast Power mají aktivní systém managementu, který nepřetržitě monitoruje a reguluje parametry baterie prostřednictvím vestavěného mikroprocesoru. Kromě optimálního výkonu je tak zaručena vysoká provozuschopnost a maximální životnost akumulátorů.

Staré neduhy jako přepětí, přehřátí, nebo samovybíjení jsou pro akumulátorové náčiní Fieldmann také dávnou minulostí. Díky aktivnímu bateriovému managementu je definitivně vyřešené i tzv. hluboké vybití baterie, kdy se akumulátor vybije až na nebo i za hranici napětí, které stanovil výrobce jako minimální a dochází tak k nevratným chemickým změnám uvnitř baterie.

Pro efektivní práci v dílně nebo na zahradě je výhodou mít dvě a více aku baterií. Výměna vybité za druhou, plně nabitou, trvá u všech nástrojů Fieldmann doslova pár sekund.

„Pro větší stroje, jako jsou zahradní sekačky či křovinořezy můžete využít energii ze dvou akumulátorů současně“,říká Ivo Žirovnický, produktový manažer Fieldmann a dodává: „Každá baterie má přímo na sobě LED indikátor stavu nabití. V nabídce naší řady 20 V Fast Power je kromě standardní nabíjecí stanice také duální stanice pro nabíjení právě dvou baterií současně.“ 

Jeden 20V akumulátor o kapacitě 2Ah se v rychlonabíjecí stanici nabije za 30 minut. Akumulátory jsou dostupné v kapacitách 2, 4 a 8 Ah. 8 Ah akumulátor s nejvyšší kapacitou se nabije za 2 hodiny.

Maximální bezpečnost je u nástrojů Fieldmann prioritou. U všech nástrojů najdete celou řadu bezpečnostních prvků, které práci dělají maximálně bezpečnou, a přitom stále velmi komfortní i při dlouhotrvajícím vytížení. Například aku řetězová pila, výborná na jarní prořezávky, je vybavena obouručním spínáním, které brání náhodnému startu a navrch dostala do vínku také elektronickou brzdu chodu. Aby toho nebylo málo, pila má ergonomicky navrženou změkčenou rukojeť, čímž poskytuje dlouhodobý komfort při práci a neklouže ani ve zpocených rukou.

Stačí si jen vybrat. V zimě a během brzkého jara přijde vhod prořezávač a pila, k přípravě půdy před setím nebo sázením na jaře a k provzdušnění či prokypření půdy v průběhu sezóny využijete kultivátor. V létě pak budete nejčastěji držet v rukou sekačku nebo křovinořez. V dílně vám zas nesmí chybět vrtačka nebo úhlová bruska. Optimální výběr ale necháme na vás. Z nabídky 35 strojů aku programu Fieldmann 20 V Fast Power si vybere každý. Baterie vám bude stačit jedna, ale pokud můžeme doporučit, alespoň dvě až tři na rychlé střídání se hodí.

Více na: https://www.fieldmann.cz/

Komerční sdělení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..